2012 m. gegužės 31 d., ketvirtadienis

Išvyka į Lietuvos Respublikos Seimo rūmus


Išvyka į Lietuvos Respublikos Seimo rūmus



                    2012 metų gegužės 18 dieną mes, mokyklos  gamtosaugininkai vykome į Lietuvos Respublikos Seimo rūmus.

Matėme pirmąjį ir antrąjį pastatus bei juose esančias daugelį salių.

 Tarp jų Kovo 11-osios salę, plenarinę posėdžių salę.  Algirdo Mykolo Brazausko salėje turėjome galimybę pasikalbėti su vienu iš seimo narių.


Dar matėme dailininko-vitražisto prof.  K.Morkūno sukurtą vitražą ,,Žalgirio mūšis“, kuris puošia antruosius seimo rūmus. Šiais metai planuojama atidengti antrąją vitražo dalį. Stebėjome ties vakariniu Seimo rūmų fasadu įrengtą Sausio 13-osios memorialą. Pirmame pastate įrengtoje Kovo 11-osios salėje galėjome pasijusti tikrais seimo nariais ir net tikru pirmininku, nes sėdėjome jų vietose.  Beje, dalyvavome spaudos konferencijoje, kurioje svečiai iš Lenkijos, Kanados ir Australijos kalbėjo apie Lietuvos pilietybę užsienyje. Apie ten gyvenančių tautiečių meilę Tėvynei Lietuvai.  Buvo keista ir be galo įdomu, net ir mes turėjome teisę išreikšti savo nuomonę.

Visi išvažiavome su gera nuotaika ir nuostabiais įspūdžiais. Išvyką suorganizavo mūsų mokytoja O.Gervienė.



Augustė Čiukšytė,

gamtosaugininkų būrelio pirmininkė.

MANO AUGINTINIS


                                                                                      MANO AUGINTINIS
Mes pradedame naują puslapį kuriame pasakosime apie savo augintinius.

Pradžioje susipažinkime su pirmu augintiniu Sniege.  5kl. Kornelijos  Katinukas






Laukiam naujų augintinių.....

U4energy Konkursas


U4energy konkursas!


Šlienavos pagrindinės mokyklos gamtosaugininkai sužinoję apie tarptautinį U4energy projektą, kuriame dalyvauja visos Europos pradinės ir vidurinės mokyklos ,subūrė visą mokyklos bendruomenę prisidėti prie veiklų. Gamtosauginiuose projektuose dalyvavo  visa mokykla (20 mokytojų, 173 mokinių). Projekto metu mokykla atliko tokias veiklas: Dalyvaudami projekto B, C projektuose rėmėmės projektų, „U4energy“, tarptautinės gamtosauginės programos metodinėmis priemonėmis ir šiam projektui sudarytu planu. Mokykla dalyvavo susijusiuose projektuose, kuriose veiklos panašios arba tokios pat kaip  U4energy projekte:Tarptautinė gamtosauginė programa (FEE) – ketvirta žalioji vėliava – viena iš šios programos veiklų susijusi su energijos ir vandens taupymu.Tarptautinis projektas „Žemė“ apdovanoti sertifikatu, projektas tęsiamas.Šalies konkursas „ Esu atsakingas ir draugiškas aplinkai“ diplomas, trečia vieta.LGF mažųjų projektų konkursas, gautas finansavimas projekto „ Žaliosios klasės retųjų augalų išsaugojimas“ įgyvendimui.Kauno rajono  aplinkosauginių projektų konkurse „ Moksleiviai bendruomenei“ gautas finansavimas projekto „ Trijų P taisyklė“ įgyvendinimui. Mokykloje vykdomos popieriaus, vandens ir elektros taupymo priemonės.

Popieriaus taupymas

Testams, kontroliniams darbams ar kitiems užrašams naudojame jau senus, panaudotus lapus rašydami ant kitų pusių.

Vandens taupymas

Mūsų mokyklos gamtosaugininkai priskyrę sau kelias sritis už kurių tausojimą jie yra atsakingi, keli mokiniai prižiūri vandenį. Jų pareigos yra: po pamokų ar per pertraukas lankytis kabinetuose, tualete ir prižiūrėti ar nėra sugadintų čiaupų, palikto tekančio vandens ir stebėti ar jaunesnieji mokiniai atsakingai jį vartoja.

Elektros taupymas

Mokiniai ir mokytojai yra atsakingi už savo kabinetuose naudojamą elektrą ir jos taupymą. Kai nesinaudojama kompiuteriais, jų ekranai turi būti išjungti. Pertraukų metu šviesa kabinetuose išjungta. Taip pat mokykla prisideda prie energijos tausojimo pirkdama tik elektrą taupančias lempas.

Mokyklos projektai įgyvendinti gamtosaugininkų būrelio narių 2011-2012m.m.:

,,Aplinkosauginis auditas: energija“

,,Aplinkosauginis auditas: aplinka“

,,Aplinkosauginis auditas: sveika gyvensena“

Trijų P taisyklė – pakuočių mažinimas, pakartotinis panaudojimas, perdirbimas“

,,Žaliosios klasės Botaninio tako retųjų augalų išsaugojimas“

Taupuko projekta s ,,Išjunk“

,,Diena be automobilio“

,,Vanduo ant mokinio suolo“

,,Žemės valanda 2012“

,,Tausojantis vartojimas“



Mokyklos gamtosaugininkų būrelio narės

 Augustė Čiukšytė

Monika Vazgytė

Išvyka į Lietuvos Respublikos Seimo rūmus


Išvyka į Lietuvos Respublikos Seimo rūmus



                    2012 metų gegužės 18 dieną mes, mokyklos  gamtosaugininkai vykome į Lietuvos Respublikos Seimo rūmus.

Matėme pirmąjį ir antrąjį pastatus bei juose esančias daugelį salių.

 Tarp jų Kovo 11-osios salę, plenarinę posėdžių salę.  Algirdo Mykolo Brazausko salėje turėjome galimybę pasikalbėti su vienu iš seimo narių.


Dar matėme dailininko-vitražisto prof.  K.Morkūno sukurtą vitražą ,,Žalgirio mūšis“, kuris puošia antruosius seimo rūmus. Šiais metai planuojama atidengti antrąją vitražo dalį. Stebėjome ties vakariniu Seimo rūmų fasadu įrengtą Sausio 13-osios memorialą. Pirmame pastate įrengtoje Kovo 11-osios salėje galėjome pasijusti tikrais seimo nariais ir net tikru pirmininku, nes sėdėjome jų vietose.  Beje, dalyvavome spaudos konferencijoje, kurioje svečiai iš Lenkijos, Kanados ir Australijos kalbėjo apie Lietuvos pilietybę užsienyje. Apie ten gyvenančių tautiečių meilę Tėvynei Lietuvai.  Buvo keista ir be galo įdomu, net ir mes turėjome teisę išreikšti savo nuomonę.

Visi išvažiavome su gera nuotaika ir nuostabiais įspūdžiais. Išvyką suorganizavo mūsų mokytoja O.Gervienė.



Augustė Čiukšytė,

gamtosaugininkų būrelio pirmininkė.

Respublikinė dorinio ugdymo konferencija VDU


Respublikinė dorinio ugdymo konferencija VDU

Vytauto Didžiojo universiteto mažojoje konferencijų salėje vyko respublikinė dorinio ugdymo konferencija „Dorinis ugdymas mokykloje: sėkmės pavyzdžiai.“

Renginio dalyvius pasveikino VDU Katalikų teologijos dekanas dr. Benas Ulevičius ir Kauno rajono Švietimo centro direktorė Laimutė Ruzgienė. Konferencijoje pranešimus apie šiandienos iššūkius dorai ir vertybėms skaitė etikos ir tikybos  mokytojai bei mokiniai. Mūsų mokyklai atstovavo Rita Stankevičiūtė ir Ovidija Jurgaitytė mokinės dalinosi įžvalgomis apie toleranciją, (vadovė  etikos mokytoja ekspertė O.Gervienė). Už šį darbą jos  apdovanotos Kauno rajono Švietimo centro padėkos raštais.


Įdomų  pranešimą  konferncijoje skaitė ir mūsų mokyklos etikos mokytoja O.Gervienė “ Projekto metodo galimybės ugdant mokinių kompetencijas”.

Konferencijos dalyviams ir svečiams gerą nuotaiką dovanojo Kauno rajono Babtų gimnazijos tikybos mokytojo Mantvydo Randžio vadovaujama moksleivių populiarios muzikos grupė „Šienas ir chebra“. Jie, pritariant gitaroms, giedojo giesmę, padainavo keletą  dainų bei suvaidino pantomimos mini spektaklį. Konferencijos pabaigoje mokiniai ir mokytojai pristatė darbo grupėse parengtas kūrybines užduotis. Visiems konferencijos dalyviams padovanoti renginį primenantys spalvingi lankstinukai bei pavasarį simbolizuojantys žibuoklių žiedai.

Rita Stankevičiūtė ir Ovidija Jurgaitytė,
 konferencijos dalyvės

KONFERENCIJA „GAMTA IR MES“




KONFERENCIJA „GAMTA IR MES“


Jau tryliktą kartą Kėdainių „Ryto“ vidurinėje mokykloje vyksta respublikinė konferencija „Gamta ir mes“. Jau keleri metai konferencijoje dalyvauja ir mūsų mokyklos mokiniai. Konferencijoje pranešimus skaitė mokytojai ir mokiniai. Darbas vyko keturiose sekcijose.

Sekcijoje Gamta ir žmogus pranešimus skaitė:  A.Čiukšytė, M.Vazgytė pristatė darbą  „Kadagių slėnio galimybės gamtamokslinių kompetencijų ugdymuisi“ (vadovė O.Gervienė ) .

S.Mikuckaitė, E.Rimaitė, A.Tamošiūnaitė pristatė darbą  Traškučiai: už ar prieš“ (vadovė O.Gervienė ) .

Sekcijoje Jaunieji tyrėjai  pranešimus skaitė A.Juozaitis, R.Ragauskaitė, A.Sadauskaitė pristatė darbą  Aplinkosaugos auditas: sritis aplinka“ (vadovė O.Gervienė )

Mokytoja Onutė Gervienė jau daug metų dirba gamtamokslinio ugdymo srityje. Jos darbu domisi daugelis šalies kolegų. Konferencijoje mūsų mokytoja  pristatė darbą „Gamtinės aplinkos kūrimas ir panaudojimas kompetencijoms ugdyti“.

Visi dalyviai gavo leidinius, skirtus moksleivių ir mokytojų gamtotyrinės veiklos sklaidai, kuriuose galėjo rasti ir savo pranešimų pristatymus.

A.Čiukšytė konferencijos dalyvė,

 gamtosaugininkų būrelio pirmininkė.


2012 m. balandžio 26 d., ketvirtadienis

PROJEKTAS “Trijų P taisyklė”


Kauno rajono Šlienavos pagrindinės mokyklos

PROJEKTAS   “Trijų P taisyklė”


Kauno rajono moksleivių aplinkosauginių projektų „Moksleiviai bendruomenei“ konkursui.

 Projekto pavadinimas: Pakuočių mažinimas, - Pakartotinis panaudojimas, Perdirbimas
Projekto įgyvendinimui reikalinga suma 250 Lt.
Projekto įgyvendinimo terminas 2012-03-01 – 2012-05-30

I. INFORMACIJA APIE PARAIŠKOVĄ

Organizacijos pavadinimas Kauno raj. Šlienavos pagrindinė mokykla

 

Telefonas 8-37 430224 Faksas 430224


Projekto vadovo vardas, pavardė  Onutė Gervienė, Jurgita Vingilienė

                                                  
Organizacijos vadovas Vladas Ravka                                                                                                                 
II.TRUMPA INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ

 Trumpas projekto apibūdinimas :

Mūsų mokykla nuo 2007m. dalyvauja gamtosauginių mokyklų programoje, kuri suteikia puikią galimybę mokykloje ugdyti mokinių sąmoningumą, kūrybiškumą, pilietiškumą mokykloje ir rūpinimąsi savo aplinkos tvarkymu. Po žiemos pamačius, pilnas pakeles ir poilsiavietes primėtytų pakuočių pradėjome galvoti ką galime padaryti. Taip kilo mintis rūšiuojant pakuotes, atkreipti dėmesį į tris esminius aplinkos tausojimo etapus, sutrumpintai vadinamus trijų P taisykle:
Pakuočių mažinimas, - Pakartotinis panaudojimas, Perdirbimas.- Norėdami prisidėti prie sėkmingų šiukšlių mažinimo ir perdirbimo procesų, apsvarstėme, ar išmetamos atliekos negali būti panaudojamos kitiems tikslams. Nes dauguma iš pirmo žvilgsnio nebenaudojamos produkcijos iš tiesų gali būti perdirbama ar įgyti naują paskirtį. Pakartotinis naudojimas šiuo atveju tampo viena svarbiausių taisyklių t.y. neišmesti surinktas tinkamas pakartotiniam panaudojimui pakuotes, o iš jų pasiūti pagalvėles ant kurių mokiniai galėtų sėdėti pertraukų metu. Šios pagalvėlės patogios, lengvai pernešamos, tai ypač aktualu pavasarį, kad jas būtų galima būtų išsinešti į „Žaliąją klasę“. Tikimės, kad projektas paskatins mokinius išradingai panaudoti išmetamas pakuotes, gerins šiukšlių rūšiavimo įgūdžius. Tai puiki aplinkosauginė veikla, padedanti tausoti gamtos išteklius.


III. DETALUS PROJEKTO TIKSLŲ, UŽDAVINIŲ, REIKŠMINGUMO IR LAUKIAMŲ REZULTATŲ APIBŪDINIMAS.

 Projekto  tikslai ir uždaviniai:

-          Skatinti moksleivius prisidėti prie sėkmingų šiukšlių mažinimo ir perdirbimo procesų, ir pajusti sprendimo praktinę naudą;

-          Apjungti aplinkosauginius ir technologinius gebėjimus problemos sprendimui;

-          Įgyvendinant projektą, įtraukti kuo didesnę bendruomenės dalį,

-           Ugdyti meilę ir ekologinį pilietiškumą savo artimiausiai aplinkai, gimtam kraštui.

    
Adresatas (kam skirtas projektas):

- mokyklos ir vietos bendruomenei.

 Projekto vykdytojai:

Šlienavos pagrindinės mokyklos 1-10 kl. mokiniai;

-          Technologijų mokytoja;

-          Biologijos mokytoja;

 Projekto partneriai:

-          Samylų seniūnija;

-          Samylų kultūros centras;

-          Samylų bendruomenės centras.



Numatomi projekto įgyvendinimo metodai :

-          Šiukšlių rinkimas ir rūšiavimas;

-          Pakuočių tinkamų pakartotiniam panaudojimui karpymas,

-          Pagalvėlių siuvimas,

-          Pagalvėlių darymas ( kirpinių sudėjimas, užsiuvimas).

-          Darbų fiksavimas fotografuojant .

Projekto tęstinumas:

 Tęsime šiukšlių rinkimą ir pagalvėlių iš pakuočių siuvimą. Tikimės šia idėja „užkrėsti“ ir Šlienavos bendruomenės narius, nes dar daugelis žmonių nežino,jog dauguma iš pirmo žvilgsnio nebenaudojamos produkcijos iš tiesų gali būti perdirbama ar įgyti naują paskirtį. Pakartotinis naudojimas šiuo atveju tampa viena svarbiausių taisyklių. kaip panaudoti nereikalingas pakuotes   Tikimės, kad mūsų projekto paskatinti bendruomenės nariai žinos kaip išradingai ir naudingai panaudoti išmetamas pakuotes.

 Numatomi rezultatai:

-          Sumažinsime išmetamų ir tinkamų pakartotiniam panaudojimui pakuočių kiekį;

-          Pasiūsime 48 pagalvėles ant kurių galėsime sėdėti pertraukų metu;

-          Pagerinsime technologinius gebėjimus ir ugdysime ekologinį pilietiškumą.


IV. PROJEKTO ĮGYVENDINIMO ETAPAI IR TERMINAI


Eil.Nr.
Veiksmai (renginiai)
Laikas
Vykdytojas
1.
Paskelbimas bendruomenei apie vykdomą projektą
03-01
Technologijų mokytoja,
Biologijos mokytoja
2.
Šiukšlių rinkimas ir rūšiavimas
03-03-03-30
1-10 klasių mokiniai ir klasių vadovai

3.

Pakuočių tinkamų pakartotiniam panaudojimui   karpymas
03-21
04-30
5-10 klasių mokiniai,
Technologijų mokytoja,
4.
Pagalvėlių siuvimas
04-19 
05-18
8-10 kl. Mokiniai, Technologijų mokytoja

5.
Pagalvėlių prikimšimas kirpiniaias

05-15
05-27
5-10 kl. mokiniai ir klasių auklėtojos

Paruošti vaizdinę priemonę apie įvykdytą projektą

05-27
05-28
Rankdarbių būrelis, gamtosauginis būrelis
6.
Veiksmo diena seniūnijoje
05-29
O.Gervienė, J.Vingilienė, V. Ravka
7.
Veiksmo diena mokykloje
05-30
O.Gervienė, J.Vingilienė

 V. BIUDŽETAS



Išlaidų paskirtis
Išlaidų detalizavimas
Reikalinga
suma
Prašoma
suma
1.
Užrašų knygelės
 Prizai nuoširdžiausiai dirbusiems mokiniams

30 Lt

30 Lt
2.
 Įrankiai
Žirklės, adatos
 80 Lt
 80 Lt
3.
Audinys
Audinys pagalvėlių užvalkalams.
100 Lt
 100Lt
4.
Audinys
Audinys pagalvėlių impilams
70 Lt
-----
5.
Siūlai
Siuvimo siūlai, matavimo juostelė
20Lt
----
6.
Užtrauktukai

20Lt
20Lt
7.
Mažaverčių prekių ir priemonių įsigijimas
Foto prekės ir paslaugos, kanceliarinės prekės, popierius vaizdinei medžiagai
20Lt
20Lt


 VISO:

     350lt.
250lt.